Wiadomości

• 22 lipca 2021
  • wyświetleń: 2653

Podbeskidzie przegrywa drugi mecz kontrolny z ligowym rywalem

Po sparingowej wygranej i remisie przyszła również pierwsza sparingowa przegrana, w obecnym okresie przygotowawczym. Podbeskidzie uległo w środę, 21 lipca Chrobremu 0:2 po golach w końcówce pierwszej połowy i tuż po wznowieniu gry w drugiej połowie.

Podbeskidzie przegrywa drugi mecz kontrolny z ligowym rywalem · fot. Podbeskidzie Bielsko-Biała

W pierwszej części gry przeważało Podbeskidzie, ale bielszczanie nie potrafili tej przewagi udokumentować bramkami. Jak zwykle groźny w polu karnym przeciwnika był duet Biliński - Roginić, ale skrupulatnie pilnowany przez defensorów Chrobrego nie zdołał stworzyć sytuacji, które mogłyby zakończyć się golami.

Ku zaskoczeniu obserwatorów widowiska w Niemodlinie, pod koniec pierwszej połowy to Chrobry objął prowadzenie. Daleki przerzut na lewe skrzydło zakończył Dziąbek, który przyjął piłkę zszedł do środka i huknął na bliższy słupek nie dając szans Martinowi Polackowi na skuteczną interwencję.

Wynikiem 0:1 zakończyła się pierwsza połowa, a zanim na dobre rozpoczęła się druga część meczu było już 0:2 van der Heijden wykorzystał nieporozumienie w szeregach obrony bielszczan i podwyższył prowadzenie Chrobrego.

Po drugim golu znów inicjatywę objęło Podbeskidzie, ale aż do końca meczu nie zdołało zdobyć choć jednej bramki i spotkanie zakończyło się wygraną głogowian.

TS Podbeskidzie Bielsko-Biała - Chrobry Głogów 0:2 (0:1)

Bramki: 40’ Dziąbek, 48’ van der Heijden

Podbeskidzie: Polacek (46’ Wieczorek) - Costa (46’ Gutowski), Mikołajewski (46’ Rodriguez), Batelt - Gach (49’ Bukowczan), Stasik (70' Mazur) - Bieroński (46’ Kowalski-Haberek), Frelek (46’ Sieracki), Laskowski - Roginić, Biliński (46’ Polkowski)