bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

http://www.targibielskie.pl/

Wiadomości

 • 4 czerwca 2021
 • 29 czerwca 2021
 • wyświetleń: 4905

[FOTO] Emocjonujący Celtic Gladiator w bielskim oktagonie

Gala Celtic Gladiator 29, przeprowadzona w sobotę 26 czerwca w Bielsku-Białej, przeszła do historii w bardzo dobrym stylu. W Hali pod Dębowcem nie zabrakło ciekawych walk, które wzbudziły zainteresowanie kibiców.

Emocjonujący Celtic Gladiator w bielskim oktagonie - 26.06.2021 · fot. Materiały prasowe


Już na otwarcie drugiej edycji wydarzenia, organizowanego tradycyjnie przez federację Celtic Gladiator przy współpracy z Miastem Bielsko-Biała, doszło do ciekawych pojedynków. Obie walki półzawodowe z karty wstępnej rozstrzygnięte zostały na pełnym dystansie. Prawdziwą wymianą ciosów było starcie Krzysztofa Lelito z faworytem gospodarzy Gabrielem Gochem. Sędziowie nie byli jednogłośni w ocenie stojącej na wysokim poziomie rywalizacji, wskazując ostatecznie na nieco aktywniejszego w oktagonie reprezentanta klubu Halny Nowy Sącz. Z kolei Remigiusz Rzemieniewski, jak się później okazało jako jedyny z fighterów DAAS Berserkers Team Bielsko-Biała w sobotni wieczór, odniósł zwycięstwo nad Jackiem Brzezickim z Arrachion Olsztyn. Tu wątpliwości kto był lepszy nie mogły się pojawić.
Kartę główną zainicjowały podopieczne klubów z Poznania - Dorota Norek i Oliwia Dardas. Ta pierwsza poradziła sobie z debiutantką, a widowiskowa balacha zakończyła starcie jeszcze zanim upłynęła minuta walki.

Dotkliwe przegrane zanotowali w dalszej części Gali powracający do MMA po dłuższej przerwie bielszczanie - Paweł Szumlas i Adrian Grzelak. Ich pojedynki układały się zgoła odmiennie. Szumlas nie był w stanie znaleźć recepty na znakomicie dysponowanego Szymona Rakowicza (InżBud Octagon Żory), ulegając przeciwnikowi w III rundzie po uderzeniach w parterze. Z kolei wspierany głośnym dopingiem kibiców Grzelak walkę z Arkadiuszem Świdrem (Arrachion Olsztyn) wygrywał, lecz wskutek nielegalnego użycia kolana w parterze został ku ogólnemu zaskoczeniu zdyskwalifikowany.

Zgodnie z rokowaniami przed Celtic Gladiator 29 pokaz umiejętności dali w przedostatniej walce wieczoru zawodnik Octagon Cieszyn Patrik Martinik i doświadczony Piotr Olszynka (Silesian Katowice). Po trzymających w napięciu 15. minutach sędziowie zadecydowali o zasłużonej wygranej mocnego Czecha. Identyczny był werdykt w przypadku równie ciekawej konfrontacji niepokonanego w oktagonie Adriana Gralaka, broniącego barw WCA Warszawa, a w Bielsku-Białej wykorzystującego przewagę warunków fizycznych nad ambitnym Marcinem Zającem (Kotwica MMA Team Kraków).

W najcięższej z kategorii wagowych bielskiego eventu Tomasz Lepiarski pokusił się o premierowe zwycięstwo na swej zawodowej drodze. Reprezentant Adrenalina Fight Częstochowa zaskoczył w II rundzie pojedynku Łukasza Barana (Grappling Kraków), a duszenie zza pleców było kluczową akcją uradowanego triumfatora.

Walka wieczoru Gali elektryzowała fanów MMA najbardziej. Come back po 3,5-letniej przerwie jednego z ulubieńców miejscowej publiczności Radosława Tarnawy okazał się nad wyraz pechowy. Starcie zakończyło się po efektownych 5. minutach wobec kontuzji ręki fightera DAAS Berserkers Team, która uniemożliwiła mu kontynuowanie batalii z Borysem Borkowskim. Zwycięzca, zawodnik Pepe MMA Zielona Góra, nie mógł być do końca zadowolony z takiego obrotu wydarzeń, czego sam nie ukrywał w rozmowie „na gorąco” w oktagonie. Co jednak istotne, zachował stuprocentową skuteczność w swoim bilansie walk.

Walka wieczoru:

 • 80,0 kg: Borys Borkowski (Pepe MMA Zielona Góra, 3-0-0) pokonał Radosława Tarnawę (DAAS Berserkers Team Bielsko-Biała, 4-3-1) przez techniczny nokaut po I rundzie (niezdolność do kontynuowania walki)


Karta główna:
 • 61,2 kg: Patrik Martinik (Octagon Cieszyn, 2-0-0) pokonał Piotra Olszynkę (Silesian Katowice, 6-7-1) jednogłośną decyzją sędziów
 • 70,3 kg: Adrian Gralak (WCA Warszawa, 3-0-0) pokonał Marcina Zająca (Kotwica MMA Team Kraków, 3-3-0) jednogłośną decyzją sędziów
 • 70,3 kg: Szymon Rakowicz (InżBud Octagon Żory, 2-1-0) pokonał Pawła Szumlasa (DAAS Berserkers Team Bielsko-Biała, 1-2-0) przez techniczny nokaut w III rundzie (uderzenia w parterze)
 • 88,0 kg: Tomasz Lepiarski (Adrenalina Fight Częstochowa, 1-4-0) pokonał Łukasza Barana (Grappling Kraków, 0-4-0) przez poddanie (duszenie zza pleców) w II rundzie
 • 80,0 kg: Arkadiusz Świder (Arrachion Olsztyn, 1-1-0) pokonał Adriana Grzelaka (DAAS Berserkers Team Bielsko-Biała, 0-2-0) przez dyskwalifikację w II rundzie (nielegalne kolano w parterze)
 • 52,2 kg: Dorota Norek (Gameness Poznań, 2-0-0) pokonała Oliwię Dardas (Crossfight Poznań, 0-1-0) przez poddanie (balacha) w I rundzie


Karta wstępna (walki półzawodowe):
 • 83,9 kg: Remigiusz Rzemieniewski (DAAS Berserkers Team Bielsko-Biała) pokonał Jacka Brzezickiego (Arrachion Olsztyn) jednogłośną decyzją sędziów
 • 70,3 kg: Krzysztof Lelito (Halny Nowy Sącz) pokonał Gabriela Gocha (DAAS Berserkers Team Bielsko-Biała) niejednogłośną decyzją sędziów

mp / bielsko.info, źródło: Materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.