bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

http://www.targibielskie.pl/

Rozrywka

  • 8 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 2644

Wiemy, gdzie powstanie jubileuszowy mural!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Murale, graffiti" podaj

Pomysłów nie brakuje na to, gdzie miałby powstać mural upamiętniający połączenia Bielska i Białej Krakowskiej. Po kilku miesiącach władze miasta ostatecznie wskazały miejsce, gdzie powstanie rocznicowe graffiti.

Plac Ratuszowy
Plac Ratuszowy · fot. Google Maps


Wracamy do tematu powstania muralu przedstawiającego dzieje Bielska-Białej jak i ważne postaci związane z miastem. Najpierw pojawił się pomysł, by zaniedbany murek biegnący wzdłuż rzeki Białej w okolicy bielskiego Ratusza ozdobić takim okolicznościowym graffiti. Jak informowali pomysłodawcy, bielscy radni Rafał Ryplewicz oraz Maksymilian Pryga, malowidło powstać w ramach obchodów 70-lecia połączenia Bielska oraz Białej Krakowskiej.

Mural w okolicy Ratusza miał nie powstać. Jak poinformował Adam Ruśniak, zastępca prezydenta Bielska-Białej, "cały teren Placu Ratuszowego wraz z opisanym murkiem położony jest na terenie układu urbanistycznego wpisanego do rejestru zabytków. Dlatego stwierdził, że „nie ma potrzeby wprowadzania na teren placu jakichkolwiek kompozycji na obiekcie stałym w sąsiedztwie budynku Ratusza, który powinien zostać dominantą kompozycji".

Przedstawiciele bielszczan jednak nie zamierzali składać borni i zaproponowali koleją, ewentualną lokalizację rocznicowego muralu - „notorycznie zamalowywane oraz niszczone różnymi napisami od wielu lat mury wiaduktu przy ulicy PCK”.

I ta lokalizacja nie przypadła do gustu decydentom z magistratu. Co więcej, najwidoczniej zmieli zdanie co do powstania malowidła w okolicach Ratusza...

- Z okazji jubileuszu jest przygotowywany projekt okolicznościowego muralu, który zostanie wykonany na kamienicy przy Placu Ratuszowym 7. Odsłonięcie dzieła odbędzie się w czerwcu podczas Dnia Bielska-Białej - poinformował wiceprezydent Ruśniak.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Murale, graffiti

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Murale, graffiti" podaj